Publications Office of the EU
Dämmung und Brandschutz - 70-00211-3900-21 - PR1184129-3900-B - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Dämmung und Brandschutz - 70-00211-3900-21 - PR1184129-3900-B

  • Publicerat
    13/03/2026
  • Tidsfrist
    17/04/2026
  • Tilldelat
    24/06/2026
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. - Einkauf B12 - Vergabestelle Bau
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45321000 Värmeisoleringsarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
85,508.09 EUR
Upphandlingens referensnummer
PR1184129-3900-B
Beskrivning

Dämmung und Brandschutz - 70-00211-3900-21

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://vergabe.fraunhofer.de
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: tillåtna
https://vergabe.fraunhofer.de
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Preis
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
85,508.09 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Prisma Bauisolierung GmbH
Postadress:
Ort: Schönefeld
Postnummer: 12529
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.