Publications Office of the EU
Frankrike-Paris: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Paris: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten

  • Publicerat
    13/10/2018
  • Tidsfrist
    30/10/2018
  • Tilldelat
    14/03/2019
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
RATP
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FR101 Paris
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,194,249.65 EUR
Upphandlingens referensnummer
DHA2018MOP13628
Beskrivning

Le projet consiste à réaliser une sortie supplémentaire boulevard Masséna côté numéros impairs.
Cette sortie comporte une trémie composée d'un escalier fixe de 4 m et une 2e trémie composée d'un escalier mécanique et d'un escalier fixe de 2,2 m de largeur. Il sera adjoint à cette sortie 2 locaux techniques, un VTP (Volume technique protégé) et un local CFA (courants forts), en lieu et place d'une sortie existante qui sera condamnée puis démolie.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: RATP
Postadress: Lac B 916 — 54 quai de la Rapée
Ort: Paris Cedex 12
Nuts-kod: FR101
Postnummer: 75599
Land: FRA
Kontaktperson: Lucie Desjardins
Huvudadress: www.ratp.fr
Elektroniskt via:
https://ratp.bravosolution.com/web/login.html
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,194,249.65 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Colas IDFN
Postadress:
Ort: Clichy
Postnummer:
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.