Publications Office of the EU
Frankrike-La Roche-sur-Yon: Hantering av ofarligt avfall - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-La Roche-sur-Yon: Hantering av ofarligt avfall

  • Tilldelat
    11/03/2014
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: FRG05 Vendée
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90513000 Hantering av ofarligt avfall
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,810,579.17 EUR
Upphandlingens referensnummer
2014_M020
Beskrivning

Mise à disposition de contenants, évacuation, transport et valorisation des plastiques souples et des plastiques rigides issus des déchèteries de Vendée.
Au sens de la réglementation française, le présent avis implique la mise en place d'un marché à bons de commande sans minimum ni maximum en valeur ou en quantité.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,810,579.17 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Brangeon Environnement
Postadress: Le Pélican, 7 route de Montjean
Ort: La Pommeraye
Postnummer: 49620
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.