Publications Office of the EU
Slovakien-Banská Bystrica: Skogstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Slovakien-Banská Bystrica: Skogstjänster

  • Publicerat
    27/09/2016
  • Tidsfrist
    02/11/2016
  • Anbudsöppning
    03/11/2016
  • Tilldelat
    05/12/2016
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik
Plats för utförande
NUTS code: SK032 Banskobystrický kraj
Köparens plats
NUTS code: SK032 Banskobystrický kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
77200000 Skogstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
755,098.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
755,088.96 EUR
Upphandlingens referensnummer
03/15/2017
Beskrivning

Lesnícke činnosti v ťažbovom procese na účely tohto verejného obstarávania predstavujú proces zahrňujúci výrub stromov, sústreďovanie dreva na odvozné miesto a manipuláciu drevnej hmoty na odvoznom mieste.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik
Nationellt organisationsnummer: 36038351
Postadress: Námestie SNP 8
Ort: Banská Bystrica
Nuts-kod: SK032
Postnummer: 975 66
Land: SVK
Kontaktperson: Ing. Ján Šarík
Huvudadress: http://www.lesy.sk
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/11/2016 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

77200000 - Skogstjänster

77211000 - Tjänster i samband med skogsavverkning

77210000 - Skogsavverkning

77230000 - Tjänster förknippade med skogsbruk

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
755,098.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
755,088.96 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Di Mihálik, s.r.o.
Postadress: Jesenského 1089/11
Ort: Žilina
Postnummer: 010 01
Land: SVK

Officiellt namn: Eurolesy s.r.o.
Postadress: Nálepkova 7
Ort: Brezno
Postnummer: 977 01
Land: SVK

Officiellt namn: Leslan s.r.o.
Postadress: Vyšovec 58/19
Ort: Selce
Postnummer: 976 11
Land: SVK

Officiellt namn: Lesné práce s.r.o.
Postadress: Ondrej nad Hronom 451
Ort: Brusno
Postnummer: 976 62
Land: SVK

Officiellt namn: Bodor, s.r.o.
Postadress: Do uhliska 428/2
Ort: Ružomberok
Postnummer: 034 03
Land: SVK

Officiellt namn: Kútik DKD s.r.o.
Postadress: Za štadiónom 705/5
Ort: Nemecká
Postnummer: 976 97
Land: SVK

Officiellt namn: Forestra s.r.o.
Postadress: Lesnícka 79
Ort: Horné Srnie
Postnummer: 914 42
Land: SVK

Officiellt namn: K.K. Ťažby s.r.o.
Postadress: Lichardova 21
Ort: Slovenská Ľupča
Postnummer: 976 13
Land: SVK

Officiellt namn: Radoslav Gavalda
Postadress: Pod Babou 101/28
Ort: Poniky
Postnummer: 976 33
Land: SVK

Officiellt namn: DR Drevo s.r.o.
Postadress: Skubínska cesta 86
Ort: Banská Bystrica
Postnummer: 974 09
Land: SVK

Officiellt namn: Jozef Karas
Postadress: Liesek 825
Ort: Liesek
Postnummer: 027 12
Land: SVK

Officiellt namn: Družstvo Slovakia
Postadress: Nám. SNP 19, P.O.Box 184
Ort: Zvolen
Postnummer: 976 01
Land: SVK
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.