Publications Office of the EU
E-A Coruña: Reparation och underhåll av anläggningar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

E-A Coruña: Reparation och underhåll av anläggningar

  • Publicerat
    17/11/2011
  • Tidsfrist
    26/12/2011
  • Tilldelat
    09/03/2012
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Diputación Provincial de A Coruña
Plats för utförande
NUTS code: ES111 A Coruña
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
108,895.76 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
347,813.04 EUR
Upphandlingens referensnummer
7815/2011
Beskrivning

Servicios de mantenimiento de las instalaciones de calefacción, agua caliente sanitaria, frio, glp gas natural, aire acondicionado y ventilación de los edificios de la Diputación Provincial de A Coruña.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

45259000 - Reparation och underhåll av anläggningar

09000000 - Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor

50000000 - Reparation och underhåll

50700000 - Reparation och underhåll av utrustning i byggnader

50720000 - Reparation och underhåll av centralvärme

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
108,895.76 EUR
Slutligt kontraktsvärde
347,813.04 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Misturas Obras e Proxecto, S.A.
Postadress: Camiño da Cima, 24 Baixo
Ort: Ourense
Postnummer: 32004
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.