Publications Office of the EU
Lettland-Riga: Medicinsk utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Lettland-Riga: Medicinsk utrustning

  • Publicerat
    10/03/2018
  • Tidsfrist
    10/04/2018
  • Anbudsöppning
    10/04/2018
  • Tilldelat
    17/04/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”
Plats för utförande
NUTS code: LV003 Kurzeme
Köparens plats
NUTS code: LV00 Latvija
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33100000 Medicinsk utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,350,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,350,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
PSKUS 2018/48
Beskrivning

Transluminālo aortālo vārstuļu piegāde.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”
Nationellt organisationsnummer: 40003457109
Postadress: Pilsoņu iela 13
Ort: Rīga
Nuts-kod: LV00
Postnummer: LV-1002
Land: LVA
Kontaktperson: Lāsma Vītoliņa
Huvudadress: http://www.stradini.lv
Elektroniskt via:
www.eis.gov.lv
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
10/04/2018 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

33100000 - Medicinsk utrustning

33180000 - Funktionellt stöd

33182000 - Apparatur för understöd av hjärtfunktioner

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
1,350,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,350,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: UAB "Ilsanta" filiāle
Postadress: Blīdenes iela 1A–7
Ort: Rīga
Postnummer: LV-1058
Land: LVA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.