Publications Office of the EU
Spanien-Palma: Motorfordonsförsäkringar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Palma: Motorfordonsförsäkringar

  • Publicerat
    23/06/2018
  • Tidsfrist
    20/07/2018
  • Anbudsöppning
    06/08/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Plats för utförande
NUTS code: ES53 Illes Balears
Köparens plats
NUTS code: ES53 Illes Balears
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66514110 Motorfordonsförsäkringar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
837,568.75 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
CC 1/2018 AM
Beskrivning

Contratación centralizada del servicio de seguros de vehículos del parque móvil de la Comunidad Autónoma de les Illes Balears y de su sector público instrumental.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Nationellt organisationsnummer: S0711001H
Postadress: C/ Palau Reial, 17
Ort: Palma
Nuts-kod: ES53
Postnummer: 07001
Land: ESP
Kontaktperson: Central de Contratación de la Administración de la Comunidad Autónoma de las Illes Balears
Huvudadress: http://www.caib.es/sites/M12060709170917137027/ca/informacio_general-50301/?campa=yes
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
06/08/2018 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
837,568.75 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.