Publications Office of the EU
Münster, konvertering York, byggande av grundskola med idrottshall; parkett - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Münster, konvertering York, byggande av grundskola med idrottshall; parkett

  • Publicerat
    09/09/2024
  • Tidsfrist
    30/09/2024
  • Anbudsöppning
    30/09/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DEA11 Düsseldorf, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45432113 Läggning av parkettgolv
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
ZV24-123
Beskrivning

NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH ansvarar för ombyggnaderna av kasernerna i York och Oxford som förvaltare av staden Münster. Beställningen görs på uppdrag av NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH och på uppdrag av staden Münster. Klienten NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH har för avsikt - förvaltare för staden Münster - att genomföra byggandet av en 4-rätters grundskola inklusive en 2-rätters idrottshall på det tidigare kasernområdet York i Münster Gremmendorf. På platsen för de tidigare luftnyhetsbarackerna byggs cirka 1 800 nya bostäder på ett område på cirka 50 hektar. Samtidigt planeras många sociala infrastrukturanläggningar på platsen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXS0YM3Y1VD9E6QX
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXS0YM3Y1VD9E6QX
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/09/2024 10:00
Tilldelningsmetod
Preis
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.