Publications Office of the EU
Spanien-Barcelona: Bortforsling av biologiskt avfall - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Barcelona: Bortforsling av biologiskt avfall

  • Publicerat
    07/10/2017
  • Tidsfrist
    28/11/2017
  • Anbudsöppning
    04/12/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Fundació Parc Científic de Barcelona
Plats för utförande
NUTS code: ES España
Köparens plats
NUTS code: ES España
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90524300 Bortforsling av biologiskt avfall
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
390,257.88 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
4
Upphandlingens referensnummer
05/17-CO
Beskrivning

El objeto de la licitación es la contratación del servicio de retirada, transporte, gestión y eliminación de residuos biosanitarios, químicos y otros residuos industriales producidos en los laboratorios de investigación del Parc Científic de Barcelona (PCB).

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Fundació Parc Científic de Barcelona
Nationellt organisationsnummer: G61482832
Postadress: c/ Baldiri Reixac, 10-12, Edificio Clúster-Oficines, planta 1ª
Ort: Barcelona
Nuts-kod: ES
Postnummer: 08028
Land: ESP
Kontaktperson: M.ª del Carmen Sanz
Huvudadress: www.pcb.ub.edu
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
04/12/2017 11:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.