Publications Office of the EU
Tyskland-Leopoldshöhe: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Leopoldshöhe: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten

  • Publicerat
    25/06/2021
  • Tidsfrist
    23/07/2021
  • Anbudsöppning
    23/07/2021
  • Tilldelat
    07/09/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gemeinde Leopoldshöhe über den Kreis Lippe - Der Landrat
Plats för utförande
NUTS code: DEA45 Lippe
Köparens plats
NUTS code: DEA45 Lippe
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,603,216.36 EUR
Upphandlingens referensnummer
IKZ-113/2021
Beskrivning

Die Gemeinde Leopoldshöhe beabsichtigt den Bau eines Multifunktionalen Neubaus an der Felix-Fechenbach-Gesamtschule in Leopoldshöhe. Gegenstand dieser Ausschreibung sind die erforderlichen Rohbauarbeiten

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/DD15D752-DB16-4743-AF62-55E4082CF89F
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
23/07/2021 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,603,216.36 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Hartmann Bau GmbH
Postadress:
Ort: Borgentreich
Postnummer: 34434
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.