Publications Office of the EU
Tjeckien-Šternberk: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Šternberk: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden

  • Aviserat
    15/02/2013
  • Publicerat
    24/08/2013
  • Tidsfrist
    11/11/2013
  • Anbudsöppning
    11/11/2013
  • Tilldelat
    30/12/2013
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Město Šternberk
Plats för utförande
NUTS code: CZ071 Olomoucký kraj
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
64,200,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
17,980,178.00 CZK
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
4131
Beskrivning

Zakázka Město Šternberk – Komunální služby je rozdělena ve smyslu § 98 zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, na dvě části: část svoz odpadu a část údržba majetku.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: RTS, a.s.
Nationellt organisationsnummer: 25533843
Postadress: Lazaretní 13 / 4038
Ort: Brno-Židenice
Postnummer: 615 00
Land: CZE
Kontaktperson: divize veřejných zakázek, 2. NP, dveře č. 316
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
11/11/2013 10:01
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.