Publications Office of the EU
Sverige-Falun: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Sverige-Falun: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster

  • Publicerat
    30/06/2018
  • Tidsfrist
    29/08/2018
  • Anbudsöppning
    30/08/2018
  • Tilldelat
    05/11/2018
  • I dag
    07/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Colligio AB
Plats för utförande
NUTS code: SE11 Stockholm
Köparens plats
NUTS code: SE11 Stockholm
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,370.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
TK 18.072
Beskrivning

Upphandlingen avser tillhandahållande av konsulter för trafikplanering.
Upphandlingen är indelad i fem områden. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera områden enligt nedan:
1. Trafikplanering (inkl. simuleringar, analyser, utredningar)
2. Parkeringsutredningar
3. Trafiksäkerhet och utformning
4. Kollektivtrafik
5. Mobility management

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afewrvieia&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/08/2018 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
4,370.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ramböll Sverige AB
Postadress:
Ort: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE

Officiellt namn: SWECO Society AB
Postadress:
Ort: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE

Officiellt namn: Trivector Traffic AB
Postadress:
Ort: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.