Publications Office of the EU
Spanien-Burgos: Drift av dataanläggning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Spanien-Burgos: Drift av dataanläggning

  • Publicerat
    29/07/2014
  • Tidsfrist
    14/10/2014
  • Tilldelat
    27/11/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Comisión Ejecutiva del Consorcio CENIEH
Plats för utförande
NUTS code: ES España
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72514000 Drift av dataanläggning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
272,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
164,318.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2014/2606SR08
Beskrivning

Servicio de administración de los sistemas informáticos y comunicaciones del Centro Nacional de Investigación sobre la Evolución Humana sito en el Paseo de la Sierra de Atapuerca de Burgos.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Gerencia del Consorcio CENIEH
Postadress: Paseo de la Sierra de Atapuerca, 3
Ort: Burgos
Postnummer: 09002
Land: ESP
Anbud kan lämnas in
Not specified
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
CPV-kod

72514000 - Drift av dataanläggning

79000000 - Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet

30000000 - Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara

64000000 - Post- och telekommunikationstjänster

64200000 - Telekommunikationstjänster

30200000 - Datorer och datamateriel

Tilldelningsmetod
Not specified
Uppskattat värde
272,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
164,318.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Centro Regional de Servicios Avanzados, S.A.
Postadress:
Ort:
Postnummer:
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.