Publications Office of the EU
Tyskland-Dresden: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Dresden: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader

  • Publicerat
    03/09/2021
  • Tidsfrist
    04/10/2021
  • Tilldelat
    22/11/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden
Plats för utförande
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
294,369.76 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
376,440.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
WV/Batterieanlagen/EU/2021
Beskrivning

Wartungsarbeiten an Batterieanlagen (USV-, BSV- und OP-Sicherheitslichtanlagen), Los 1 und Los 2

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden
Postadress: Fetscherstraße 74
Ort: Dresden
Nuts-kod: DED21
Postnummer: 01307
Land: DEU
Kontaktperson: Herr Stiel
Huvudadress: www.uniklinikum-dresden.de
Elektroniskt via:
https://www.evergabe.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.