Publications Office of the EU
Tjeckien-Prag: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Prag: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning

  • Publicerat
    14/07/2017
  • Tidsfrist
    23/08/2017
  • Avbrutet
    09/02/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Canceled
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Česká republika - Kancelář Senátu
Plats för utförande
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Köparens plats
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
19,500,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem VZ v areálu sídla Senátu PČR je výměna stávajícího analogového systému CCTV (uzavřený kamerový systém) za digitální systém CCTV v areálu sídla Senátu Parlamentu ČR včetně rozšíření systému (kamery, úložiště apod.) dle projektové dokumentace zpracované firmou RH elektroprojekt s.r.o., Za Mlýnem 29, Praha 4 z 06/2017 pod názvem „Rekonstrukce kamerového systému – Sídlo Senátu ČR“.
Rozsah veřejné zakázky je podrobně popsán v projektové dokumentaci. Součástí je dodávka snímacích, zobrazovacích, záznamových a ovládacích prvků (vč. příslušné kabeláže) a jejich instalace. V rámci ovládacích prvků je navrženo rozšíření stávající softwarové nadstavby včetně všech činností souvisejících s integrací nového kamerového systému. Vzhledem ke skutečnosti, že platná projektová dokumentace obsahuje důvěrné informace, bude dodavatelům zpřístupněna pouze oproti podpisu Dohody o ochraně důvěrných informací (vzor příloha č. 6).Bližší specifikace v rámci ZD.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://nen.nipez.cz/profil/KS
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
19,500,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.