Publications Office of the EU
(Provia-ID 114114) Reparation av olyckståg ÖBB 9481 4746 602 - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

(Provia-ID 114114) Reparation av olyckståg ÖBB 9481 4746 602

  • Tilldelat
    03/05/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
ÖBB-Technische Services-GmbH
Plats för utförande
NUTS code: anyw
Köparens plats
NUTS code: AT130 Wien
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
495,345.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
ProVia-ID 114114
Beskrivning

O Hitta o Demontering och montering av relevanta delar, Förberedelse för utbyte av en profil i karosseriet o Delvis utbyte av extruderad profil inkl. utbytespåfyllningsanordning och sug, spolanordning o Byte av övre långa balkar o Färgreparationer o idrifttagning av hela tåget

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Preis
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
495,345.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Siemens Mobility Austria GmbH
Postadress:
Ort: Wien
Postnummer: 1210
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.