Publications Office of the EU
Polen-Włocławek: Snöröjning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Włocławek: Snöröjning

  • Publicerat
    16/06/2023
  • Tidsfrist
    25/07/2023
  • Tilldelat
    02/10/2023
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gmina Miasto Włocławek - Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku
Plats för utförande
NUTS code: PL619 Włocławski
Köparens plats
NUTS code: PL619 Włocławski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90620000 Snöröjning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,920,888.11 PLN
Upphandlingens referensnummer
ZP.251.14.2023
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na zimowym utrzymaniu jezdni i dróg rowerowych oraz zimowym utrzymaniu chodników
i kładek dla pieszych na terenie miasta Włocławek w sezonie 2023-2024.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Gmina Miasto Włocławek - Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku
Ort: Włocławek
Nuts-kod: PL619
Land: POL
Huvudadress: https://mzidit.bipgov.net/
Elektroniskt via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9818832-09f4-11ee-9355-06954b8c6cb9
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
CPV-kod

90620000 - Snöröjning

90630000 - Isröjning

90612000 - Gatsopning

90610000 - Gaturenhållning och gatsopning

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
4,920,888.11 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” Sp. z o.o.
Postadress: ul. Komunalna 4
Ort: Włocławek
Postnummer:
Land: POL

Officiellt namn: Firma Inżynieryjno – Drogowa „DROGTOM” Sp. z o.o.
Postadress: ul. Krzywa Góra 8/10
Ort: Włocławek
Postnummer:
Land: POL

Officiellt namn: Zakład Pielęgnacji i Zakładania Terenów Zieleni „PLATAN” Krzysztof Górski
Postadress: ul. Sasankowa 25
Ort: Machnacz
Postnummer:
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.