Publications Office of the EU
Polen-Jaworzno: Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Jaworzno: Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk

  • Publicerat
    17/03/2016
  • Tidsfrist
    25/04/2016
  • Tilldelat
    03/07/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Tauron Wytwarzanie Spółka Akcyjna
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL22A Katowicki
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45251000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
41,000,000.00 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
29,870,000.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
2016/TW-E01/TW-E01/00323/L
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest: zaprojektowanie oraz kompleksowe wykonanie, uruchomienie, przeprowadzenie ruchu próbnego oraz przekazanie do eksploatacji estakad rurociągów, sieci cieplnej i parowej, sieci kablowej oraz magazynu wodoru w ramach projektu Budowa nowych mocy w technologiach węglowych w TAURON Wytwarzanie S.A.- budowa bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Jaworzno III w Jaworznie.
Układ ten powiązany jest z instalacjami znajdującymi się w zakresie nowego bloku i stanowi jego nieodłączną część. Budowa przedmiotowego zadania będzie realizowana przez Wykonawcę etapowo do czasu przejęcia przez Zamawiającego do eksploatacji nowego bloku energetycznego 910 MWe.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
41,000,000.00 PLN
Slutligt kontraktsvärde
29,870,000.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: OMIS Spółka Akcyjna
Postadress: ul. Kołobrzeska 8
Ort: Ostrołęka
Postnummer: 07-401
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.