Publications Office of the EU
Frankrike-Paris: Färdigställande av värmeanläggningar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Paris: Färdigställande av värmeanläggningar

  • Publicerat
    07/08/2020
  • Tidsfrist
    16/09/2020
  • Anbudsöppning
    16/09/2020
  • Tilldelat
    28/12/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Assistance publique Hôpitaux de Paris
Plats för utförande
NUTS code: FR101 Paris
Köparens plats
NUTS code: FR101 Paris
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50721000 Färdigställande av värmeanläggningar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
8,609,172.88 EUR
Upphandlingens referensnummer
RDB029-2020
Beskrivning

La présente consultation a pour objet la maintenance et le gros entretien des installations de CVC-plomberie-réfrigération et la maintenance des installations de plomberie. L'ensemble des équipements relevant du marché sont décrits dans les annexes 1 et 2 du Cahier des clauses techniques particulières exploitation (CCTP).
Les prestations à réaliser comprennent:
— marché de type P2, P3;
— la production de chauffage et d'eau chaude sanitaire;
— la distribution et l'émission de chauffage;
— la distribution d'eau chaude sanitaire et d'eau froide;
— la ventilation (extraction mécanique, centrales de traitement d'air, aérothermes, etc.), y compris les gaines;
— les installations électriques liées à l'exploitation des installations de chauffage et d'ECS (armoires électriques, télégestions, éclairages, etc.);
— les installations d'eau froide;
— les installations de traitement d'eau et analyses;
— les installations de plomberie sanitaire.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=621358&orgAcronyme=x7c
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/09/2020 13:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
8,609,172.88 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Derichebourg Energie SA
Postadress: CS 60014 — 35 rue de Valenton
Ort: Créteil Cedex
Postnummer: 94046
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.