Publications Office of the EU
Insamling och transport av blandat kommunalt avfall och avfall som separerats från bostadsfastigheter och andra fastigheter i staden Grybów - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Insamling och transport av blandat kommunalt avfall och avfall som separerats från bostadsfastigheter och andra fastigheter i staden Grybów

  • Publicerat
    30/11/2023
  • Tidsfrist
    15/12/2023
  • Anbudsöppning
    15/12/2023
  • Tilldelat
    03/01/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Miasto Grybów
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL218 Nowosądecki
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90511300 Insamling av avfall
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
601,666.10 PLN
Upphandlingens referensnummer
BGiOŚ.271.11.2023
Beskrivning

1. Föremålet för avtalet är en tjänst som består i insamling och transport av kommunalt avfall från ägare av bostäder och fast egendom i staden Grybów från och med den 1 januari 2024 till och med den 31 december 2024.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/miasto-grybow
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/miasto-grybow
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/12/2023 10:15
Plats för utförande
CPV-kod

90511300 - Insamling av avfall

90512000 - Avfallstransport

90513000 - Hantering av ofarligt avfall

Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Kryterium cena będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Ocena punktowa zostanie dokonana zgodnie z formułą: (CN/CB) x 60 pkt, gdzie: CN – najniższa cena spośród ofert, CB – cena oferty badanej.
Viktning (procentandel, exakt): 60
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Kryterium terminu płatności faktury będą liczone na podstawie następujących zasad: (Tp/30) x 20 pkt., gdzie Tp – termin płatności badanej oferty. (maksymalnie 30 dni)
Viktning (procentandel, exakt): 20
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Wykonawca wskaże w złożonej ofercie, że w czasie realizacji zadania przeprowadzi działania edukacyjne dotyczące prowadzenia właściwej segregacji odpadów komunalnych zmieszanych
Viktning (procentandel, exakt): 20
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
601,666.10 PLN
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.