Publications Office of the EU
Frankrike-Sainte-Florine: Kolväten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Sainte-Florine: Kolväten

  • Publicerat
    14/09/2017
  • Tidsfrist
    12/10/2017
  • Anbudsöppning
    17/10/2017
  • Tilldelat
    05/12/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Auzon communauté
Plats för utförande
NUTS code: FRK13 Haute-Loire
Köparens plats
NUTS code: FRK13 Haute-Loire
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
24321000 Kolväten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
680,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2017CDG12-15
Beskrivning

Accord-cadre fourniture de carburants à la station service intercommunale de Champagnac-le-Vieux

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Auzon Communauté
Postadress: 3 rue des États-Unis
Ort: Sainte-Florine
Nuts-kod: FRK13
Postnummer: 43250
Land: FRA
Kontaktperson: M. le président
Huvudadress: http://www.cc-auzon.fr
Elektroniskt via:
http://marchespublics.cdg43.fr
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/10/2017 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

24321000 - Kolväten

09130000 - Petroleum och destillat

09132000 - Bensin

09000000 - Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor

09134000 - Gasolja

09100000 - Bränslen

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
680,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Orceyre
Postadress: Le bourg
Ort: La Chapelle-Laurent
Postnummer: 15500
Land: FRA

Officiellt namn: Etablissement Vincent
Postadress: ZA Laprade
Ort: Saint-Germain Laprade
Postnummer: 43700
Land: FRA

Officiellt namn: F3C SAS
Postadress: 58 avenue du Président Kennedy — BP 22052
Ort: Baume-les-Dames Cedex
Postnummer: 25112
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.