Publications Office of the EU
Tyskland-Mannheim: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Mannheim: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster

  • Publicerat
    01/08/2018
  • Tidsfrist
    14/09/2018
  • Anbudsöppning
    17/09/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
GESIS Leibniz-Institut für Sozialwissenschaften
Plats för utförande
NUTS code: DE126 Mannheim, Stadtkreis
Köparens plats
NUTS code: DE126 Mannheim, Stadtkreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
GESIS-2018-0002
Beskrivning

GLES: Rolling-Cross-Section-Studie mit Nachwahl-Panelwelle
Rahmenvereinbarung. Laufzeit 36 Monate
Laufzeit: 15.10.2018 bis 14.10.2021

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: GESIS Leibniz-Institut für Sozialwissenschaften
Postadress: B2, 1
Ort: Mannheim
Nuts-kod: DE126
Postnummer: 68159
Land: DEU
Kontaktperson: Zentrale Vergabe
Huvudadress: www.gesis.org
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/09/2018 08:00
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.