Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Programrelaterade tjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Oslo: Programrelaterade tjänster

  • Tilldelat
    30/05/2014
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Skatteetaten
Plats för utförande
NUTS code: NO081 Oslo
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72260000 Programrelaterade tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,000,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,000,000.00 NOK
Upphandlingens referensnummer
2014/353238
Beskrivning

The Tax Department would like to enter into a direct one year contract with Oracle for access to the ACS programme. The programme ensures the Tax Department access to internal Oracle competence for the administration of various Oracle applications. The Tax Department does not see that equivalent services are available outside Oracle.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,000,000.00
Slutligt kontraktsvärde
4,000,000.00 NOK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Oracle Norge
Postadress: Vollsveien 2
Ort: Lysaker
Postnummer: 1326
Land: NOR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.