Publications Office of the EU
Danmark-Frederikshavn: Besiktning av avlopp - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Danmark-Frederikshavn: Besiktning av avlopp

  • Publicerat
    08/12/2017
  • Tidsfrist
    09/01/2018
  • Anbudsöppning
    09/01/2018
  • Tilldelat
    02/02/2018
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Frederikshavn Spildevand A/S
Plats för utförande
NUTS code: DK050 Nordjylland
Köparens plats
NUTS code: DK050 Nordjylland
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90491000 Besiktning av avlopp
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,704,000.00 DKK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Rammeaftalen omfatter opgaver inden for spuling, TV-inspektion, brøndinspektion og opmåling, som udføres i forbindelse med inspektioner af kloakker i Frederikshavn Kommune.
Følgende opgavetyper er omfattet af rammeaftalen:
— Spuling og TV-inspektion af hovedledninger og stikledninger,
— Brøndrapportering,
— Brøndopmåling.
Der indgås én rammeaftale med én entreprenør.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: NIRAS A/S
Ort: Aalborg
Nuts-kod: DK05
Land: DNK
Kontaktperson: Jannie Weje Stepien
Huvudadress: www.niras.dk
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
09/01/2018 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,704,000.00 DKK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Leif M. Jensen
Postadress:
Ort: Vejle
Postnummer:
Land: DNK
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.