Publications Office of the EU
Frankrike-Tours: Reagens och kontrastmedel - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Tours: Reagens och kontrastmedel

  • Publicerat
    18/09/2018
  • Tidsfrist
    15/10/2018
  • Anbudsöppning
    17/10/2018
  • Tilldelat
    17/12/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Centre hospitalier régional universitaire de Tours
Plats för utförande
NUTS code: FRB04 Indre-et-Loire
Köparens plats
NUTS code: FRB04 Indre-et-Loire
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33696000 Reagens och kontrastmedel
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,097,600.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,177,604.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2019-PH-009
Beskrivning

Fourniture de traceurs de la TEP et fourniture de marqueurs grains d'or pour radio chirurgie par Cyberknife.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=394639&orgAcronyme=x7c
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/10/2018 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,097,600.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
4,177,604.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Cyclopharma
Postadress: 3 rue Marie Curie
Ort: Saint-Beauzire
Postnummer: 63360
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.