Publications Office of the EU
RAMAVTAL Del 1 – ”Designtjänster”, RAMAVTAL Del 2 – ”Projektkontroll, övervakning av arbeten av auktoriserade platsförvaltare och teknisk konsult för byggnadsarbeten” som förvaltas av S.C. APA CANAL ILFOV S.A.” - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

RAMAVTAL Del 1 – ”Designtjänster”, RAMAVTAL Del 2 – ”Projektkontroll, övervakning av arbeten av auktoriserade platsförvaltare och teknisk konsult för byggnadsarbeten” som förvaltas av S.C. APA CANAL ILFOV S.A.”

  • Avbrutet
    22/01/2026
  • I dag
    31/08/2026
Status
Avbrutet
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
S.C. APA-CANAL ILFOV S.A.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: RO322 Ilfov
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
25709173/2018/7
Beskrivning

Den upphandlande enheten avser att genomföra upphandling av projekteringstjänster, projektkontroll, övervakning av byggentreprenader av auktoriserade platsförvaltare och teknisk rådgivning för teknisk-byggtekniska konstruktioner för - att göra anslutningar och anslutningar; Upprättande/utbyggnad av vatten- och kanalnät. Rehabiliteringsarbeten för byggnader och/eller vatten- och kanalinstallationer. Specialiseringsstudier som krävs för den utformningsverksamhet som är specifik för tekniska nätverk. Konstruktionstjänster för utarbetande av P.A.C., P.A.D., P.O.E.-godkännandedokumentation, P.Th. och D.E. för modernisering, återställande och löpande reparationer eller kapitalreparationer av konstruktioner och tillhörande installationer för tekniska bygg- och anläggningsarbeten. Tekniskt bistånd från konstruktören under den tekniska bearbetningen. Genomföra undersökningar/mätningar för befintliga nätverk under ledning av ACI-Ilfov. Tidsfristen för ekonomiska aktörer att begära förtydliganden enligt artikel 173 i lag nr 99/2016 är 20 dagar före tidsfristen för inlämnande av anbud. Den upphandlande enheten ska besvara begäran om förtydliganden före utgången av tidsfristen för inlämnande av anbud med elva dagar, i enlighet med artikel 172.2 i lag nr 99/2016.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.