Publications Office of the EU
Tjeckien-Prag: Sakförsäkringar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Tjeckien-Prag: Sakförsäkringar

  • Publicerat
    22/09/2023
  • Tidsfrist
    23/10/2023
  • Tilldelat
    14/12/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Energotrans, a.s.
Plats för utförande
NUTS code: CZ01 Praha
Köparens plats
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66515200 Sakförsäkringar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
14,829,863.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Föremålet för det offentliga kontraktet är försäkringsgivarens försäkringsverksamhet, som består i försäkring av Energotrans a.s. tillgångar och tillhandahållande av försäkring för avbrott i verksamheten. Den försäkrade är Energotrans, a.s. Ett försäkringsavtal kommer att ingås med en enda leverantör för fullgörandet av detta offentliga kontrakt.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Energotrans, a.s.
Nationellt organisationsnummer: 47115726
Postadress: Duhová 1444/2
Ort: Praha
Nuts-kod: CZ010
Postnummer: 14000
Land: CZE
Kontaktperson: Monika Roučková
Huvudadress: https://www.cez.cz
Elektroniskt via:
https://nen.nipez.cz/profil/EGS
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
14,829,863.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Postadress: U Sluncové 711/8
Ort: Praha - Karlín
Postnummer: 18600
Land: CZE

Officiellt namn: Direct pojišťovna, a.s.
Postadress: Nové sady 996/25
Ort: Brno - Staré Brno
Postnummer: 60200
Land: CZE

Officiellt namn: Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
Postadress: Římská 2135/45
Ort: Praha - Vinohrady
Postnummer: 12000
Land: CZE

Officiellt namn: MAXIMA pojišťovna, a.s.
Postadress: Italská 1583/24
Ort: Praha - Vinohrady
Postnummer: 12000
Land: CZE

Officiellt namn: Slavia pojišťovna a.s.
Postadress: Táborská 940/31
Ort: Praha - Nusle
Postnummer: 14000
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.