Publications Office of the EU
Italien-Parma: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Parma: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    30/06/2023
  • Tidsfrist
    20/07/2023
  • Anbudsöppning
    21/07/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
PARMA INFRASTRUTTURE S.P.A
Plats för utförande
NUTS code: ITH52 Parma
Köparens plats
NUTS code: ITH52 Parma
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
12,754,869.24 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
246
Beskrivning

PROCEDURA DI GARA APERTA AI SENSI DELL’ART. 60 DEL D.LGS. N. 50/2016 e S.M.I., MEDIANTE PIATTAFORMA TELEMATICA, PER AFFIDAMENTO DEI LAVORI RELATIVI ALL’INTERVENTO DENOMINATO “PROGRAMMA INNOVATIVO PER LA QUALITA’ DELL’ABITARE (PINQUA) -P.N.R.R. M5C2I2.3 - ABITARE LA RIGENERAZIONE MAS: MOSAICO ABITATIVO SOLIDALE, INTERVENTO MAS 1 - MIX HOUSE XXV APRILE - LOTTO 2. FINANZIATO DALL'UNIONE EUROPEA – NEXTGENERATION EU”CUI S02346630342202200013 - CUP D93E22000030003- CIG 9918143685

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: PARMA INFRASTRUTTURE S.P.A
Postadress: Largo Torello de Strada 15/a
Ort: Parma
Nuts-kod: ITH52
Postnummer: 43121
Land: ITA
Kontaktperson: FERRARI MARCO
Huvudadress: https://www.parmainfrastrutture.it
Elektroniskt via:
https://parmainfrastrutture.tuttogare.it/gare/dettaglio.php?codice=246
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
21/07/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
12,754,869.24 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.