Publications Office of the EU
Spanien-Valladolid: Olycksfallsförsäkringar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Valladolid: Olycksfallsförsäkringar

  • Aviserat
    03/03/2020
  • Publicerat
    04/05/2020
  • Tidsfrist
    18/05/2020
  • Anbudsöppning
    22/05/2020
  • Tilldelat
    30/06/2020
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Junta de Castilla y León, Consejería de la Presidencia
Plats för utförande
NUTS code: ES41 Castilla y León
Köparens plats
NUTS code: ES418 Valladolid
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66512100 Olycksfallsförsäkringar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,999,600.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,516,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
A2020/001569
Beskrivning

El objeto del contrato es la realización de un seguro colectivo de accidentes en favor de los empleados públicos que prestan servicio activo en la Administración General de la Comunidad de Castilla y León y en sus organismos autónomos, en las condiciones establecidas en el Pliego de Prescripciones Técnicas y en el Pliego de Cláusulas Administrativas Particulares.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://contrataciondelestado.es/wps/portal/plataforma
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
22/05/2020 09:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
3,999,600.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
3,516,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Surne Mutua de Seguros y Reaseguros
Postadress: C/ Cardenal Gardoqui, 1
Ort: Bilbao
Postnummer: 48008
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.