Publications Office of the EU
AAA-Softwarenutzung 2026-2029 - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

AAA-Softwarenutzung 2026-2029

  • Aviserat
    22/09/2025
  • Beräknad publicering
    24/10/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Aviserat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landesbetrieb Geoinformation und Vermessung
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE600 Hamburg
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
6,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
VVf-LGV-21/2025
Beskrivning

Pflege für vorhandene AAA (AFIS, ALKIS, ATKIS)-Software bis Ende 2027 sowie Überlassung funktionsgleicher Nachfolgesoftware für die AAA-Verfahren der Länder Hamburg und Schleswig-Holstein

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
ORG-0001
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Inte tillgängligt
Uppskattat värde
6,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.