Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Statliga tjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Berlin: Statliga tjänster

  • Publicerat
    30/06/2023
  • Tidsfrist
    01/08/2023
  • Anbudsöppning
    01/08/2023
  • Tilldelat
    15/09/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Senatsverwaltung für Stadtentwicklung, Bauen und Wohnen
Plats för utförande
NUTS code: DE3 Berlin
Köparens plats
NUTS code: DE300 Berlin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
75131000 Statliga tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,666,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,375,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2023-PDL-EQ-MQA17
Beskrivning

Der Prüfdienstleister soll den Auftraggeber bei der Abwicklung der geförderten Projekte im Progamm Europa im Quartier unterstützen, vorallem bei der Progamm- und ordnungsgemäßen Projektprüfung der eingesetzten Mittel aus der EFRE für die Förderperiode 2021-2027 sowie aus Landes- oder Bundesmitteln.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.meinauftrag.rib.de/public/DetailsByPlatformIdAndTenderId/platformId/2/tenderId/169112
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/08/2023 12:05
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,666,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
4,375,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: gsub - Gesellschaft für soziale Unternehmensberatung mbH
Postadress: Kronenstraße 6
Ort: Berlin
Postnummer: 10117
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.