Publications Office of the EU
Italien-Trieste: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Trieste: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden

  • Publicerat
    08/04/2022
  • Tidsfrist
    20/05/2022
  • Anbudsöppning
    26/05/2022
  • Tilldelat
    30/09/2022
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
S.p.A. AUTOVIE VENETE
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ITH44 Trieste
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
5,004,035.91 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,762,322.31 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
9
Upphandlingens referensnummer
02/22 - S
Beskrivning

Procedura Aperta per l’affidamento del servizio di viabilità invernale, suddiviso in nove Lotti, che prevede il trattamento antigelivo e l’attività di sgombero neve sull’intera rete autostradale e relative pertinenze, inclusi svincoli e bretelle in concessione alla Società.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: S.p.A. AUTOVIE VENETE
Postadress: VIA V. LOCCHI, 19
Ort: TRIESTE
Nuts-kod: ITH44
Postnummer: 34143
Land: ITA
Kontaktperson: DIREZIONE LEGALE E APPALTI - Unità Organizzativa Gare e Contratti
Huvudadress: www.autovie.it
Elektroniskt via:
https://portaleappalti.autovie.it/PortaleAutovie/it/ppgare_bandi_lista.wp
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
26/05/2022 09:30
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.