Publications Office of the EU
Polen-Łubianka: Kreditgivning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Łubianka: Kreditgivning

  • Publicerat
    13/09/2018
  • Tidsfrist
    23/10/2018
  • Anbudsöppning
    23/10/2018
  • Tilldelat
    26/11/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gmina Łubianka
Plats för utförande
NUTS code: PL613 Bydgosko-Toruński
Köparens plats
NUTS code: PL613 Bydgosko-Toruński
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66113000 Kreditgivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,038,208.53 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,692,560.01 PLN
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

3.1. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia kredytu w wysokości 3 065 205,00 PLN.
3.2. Kredyt wraz z odsetkami spłacony będzie do 31.12.2038 r.
3.3. Spłaty kredytu dokonywane będą w 240 nierównych ratach miesięcznych, płatne do ostatniego każdego miesiąca, począwszy od dnia 31.1.2019 r. Jeżeli data spłaty przypada na dzień wolny od pracy za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy następujący po dniu wolnym od pracy.
3.4. Spłaty odsetek dokonywane będą w ratach miesięcznych, płatne do ostatniego każdego miesiąca począwszy od miesiąca, w którym uruchomiony zostanie kredyt. Jeżeli data spłaty przypada na dzień wolny od pracy za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy następujący po dniu wolnym od pracy.
Ciąg dalszy w SIWZ

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Gmina Łubianka
Postadress: al. Jana Pawła II 8
Ort: Łubianka
Nuts-kod: PL613
Postnummer: 87-152
Land: POL
Kontaktperson: Magdalena Syrocka
Huvudadress: www.lubianka.pl
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
23/10/2018 10:05
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,038,208.53 PLN
Slutligt kontraktsvärde
1,692,560.01 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
Postadress:
Ort: Warszawa
Postnummer: 02-515
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.