Publications Office of the EU
Frankrike-Metz: Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Metz: Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk

  • Publicerat
    27/07/2018
  • Tidsfrist
    24/09/2018
  • Tilldelat
    21/10/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
UEM
Plats för utförande
NUTS code: FRF33 Moselle
Köparens plats
NUTS code: FRF33 Moselle
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45251000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,462,871.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
CAM 10/2019
Beskrivning

Conception réalisation d'une unité de production d'énergie verte à partir de biomasse et d'appoint secours gaz et éventuellement un stockage de chaleur. La puissance exacte est à définir mais se situe autour de 10 MW en base et 15 en option, biomasse entre 2,5 et 4,5 MW.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: UEM
Postadress: Les candidats ont la possibilité de télécharger l'AAPC et de remettre leur candidature sur la plate-forme de dématérialisation achatpublic.com
Ort: Metz
Nuts-kod: FRF33
Postnummer: 57000
Land: FRA
Huvudadress: http://www.uem-metz.fr
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2018_lm6vbv4Kcd
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
4,462,871.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Weiss France Énergie (mandataire)
Postadress: 95 rue Derobert
Ort: Ugine
Postnummer: 73400
Land: FRA

Officiellt namn: PG Architecture
Postadress: rue Valentin Bousch
Ort: Metz
Postnummer: 57070
Land: FRA

Officiellt namn: EIMI
Postadress: 6 allée des Tilleuls
Ort: Jouy-aux-Arches
Postnummer: 57130
Land: FRA

Officiellt namn: CSTR Construction
Postadress: rue de l'Avenir
Ort: Rosselange
Postnummer: 57780
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.