Publications Office of the EU
Sverige-Solna: Städning och säker förstörelse av konfidentiella handlingar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Sverige-Solna: Städning och säker förstörelse av konfidentiella handlingar

  • Publicerat
    17/02/2018
  • Tidsfrist
    06/03/2018
  • Tilldelat
    08/05/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Europeiskt centrum för förebyggande och kontroll av sjukdomar
Plats för utförande
NUTS code: SE Sverige
Köparens plats
NUTS code: SE Sverige
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90919200 Kontorsstädning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,750,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,750,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
RP/2018/RMC/7979
Beskrivning

ECDC syftar att arbeta med en kvalificerad och välrenommerad tjänsteleverantör av städtjänster samt tjänster för förstörelse av konfidentiella handlingar. ECDC lägger stor vikt vid effektiv, resultatorienterad och kvalitativ städverksamhet som uppfyller ECDC:s krav gällande städning av dess olika lokaler och ytor, såsom mötesrum, kafeteria, pentryn, kontorsutrymmen och allmänna utrymmen (m.m.).

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Det Europæiske Center for Forebyggelse af og Kontrol med Sygdomme
Postadress: Granits väg 8
Ort: Solna
Nuts-kod: SE
Postnummer: 171 65
Land: SWE
Kontaktperson: Procurement Back Office
Huvudadress: http://www.ecdc.europa.eu
Elektroniskt via:
https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=3270
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,750,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,750,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Lassila and Tikanoja Service
Postadress:
Ort: Solna
Postnummer:
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.