Publications Office of the EU
Österrike-Graz: Byggnation av klinik - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Österrike-Graz: Byggnation av klinik

  • Publicerat
    13/03/2019
  • Tidsfrist
    10/04/2019
  • Anbudsöppning
    15/04/2019
  • Tilldelat
    01/06/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Steiermärkische Krankenanstaltengesellschaft m.b.H.
Plats för utförande
NUTS code: AT22 Steiermark
Köparens plats
NUTS code: AT Österreich
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45215130 Byggnation av klinik
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,971,850.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Durchführung von Baumeisterarbeiten im LKH Hochsteiermark Standort Leoben in 4 Hauptbauphasen. Die Arbeiten beinhalten Zu- und Umbauarbeiten im Bestand.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
http://kages.vemap.com
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/04/2019 11:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,971,850.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Bauunternehmung Granit Gesellschaft m.b.H.
Postadress: Feldgasse 14
Ort: Graz
Postnummer: 8020
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.