Publications Office of the EU
Spanien-Barcelona: Anläggningsarbeten för tunnlar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Barcelona: Anläggningsarbeten för tunnlar

  • Publicerat
    14/10/2017
  • Tidsfrist
    05/12/2017
  • Anbudsöppning
    14/12/2017
  • Tilldelat
    16/03/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Barcelona d'Infraestructures Municipals, S. A.
Plats för utförande
NUTS code: ES511 Barcelona
Köparens plats
NUTS code: ES511 Barcelona
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
95,479,545.63 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
12,864,623.03 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
5
Upphandlingens referensnummer
124.1619.055L03
Beskrivning

Obras ejecución túneles viarios Plaza de las Glorias: obra pendiente del túnel entre las calles de Castillejos y de Badajoz, y obras del túnel entre las calles de Badajoz y Rambla del Poblenou: lote 3: separata del proyecto modificado 1 del proyecto ejecutivo de los túneles viarios en la Plaza de las Glorias entre las calles Badajoz y Castillejos: separata obra civil túnel 1.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Barcelona d'Infraestructures Municipals, S.A.
Nationellt organisationsnummer: A62320486
Postadress: Bolivia, 105, 4ª planta
Ort: Barcelona
Nuts-kod: ES511
Postnummer: 08018
Land: ESP
Kontaktperson: Guillem Martín Mosquera
Huvudadress: http://www.bimsa.cat
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/12/2017 13:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.