Publications Office of the EU
Dekonstruktionsarbeten på 10 SIAAP-bostäder - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Dekonstruktionsarbeten på 10 SIAAP-bostäder

  • Publicerat
    12/09/2025
  • Tidsfrist
    26/09/2025
  • Anbudsöppning
    29/09/2025
  • I dag
    31/08/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Syndicat interdépartemental pour l'assainissement de l'agglomération parisienne (SIAAP)
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FR101 Paris
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45111100 Rivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
300,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
20250251
Beskrivning

Kontraktet gäller total rivning av 10 paviljonger, 4 skjul i vissa trädgårdar, evakuering av en byggstuga. Dessa fastigheter ligger i samma underavdelning. Den totala byggda golvytan i de 10 paviljongerna är 1 180 m2. De 3 skjul har en golvyta på 60 M2, exklusive byggbaracker. Kontraktet omfattar endast rivning och evakuering av spillror för att lämna marken bar (utom plantager), med bildandet av merloner för att undvika eventuellt intrång av fordon. Endast upphöjda delar, dvs. över markelement, berörs. Inte inkluderat är alla element av fundament, begravda rör och staket. Denna rivning följer den planerade återgången av underavdelningen till stadshuset Saint-Germain-en-Laye, som måste utföras på en gång. Paviljongerna är i själva verket tomma och har varit muromgärdade i väntan på att hela underavdelningen ska återställas, men de utgör fortfarande en risk för att huka sig och bli obeboeliga. Med samtycke från stadshuset i Saint-Germain-en-Laye, som endast marken och källaren är av intresse, är det därför nödvändigt att förstöra dem av säkerhetsskäl. De tio paviljongerna finns på följande adresser: - 1 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 2 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 5 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 6 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 7 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 9 allée des Tilleuls 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 2 allée des Tamaris 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 4 allée des Tamaris 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 9 allée des Tamaris 78 100 SAINT-GERMAIN-EN-LAYE - 6/8 allée des Prunus 78 100 SAINT-MAIN-EN-LAYE (Jumelee)

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1695094
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1695094
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
29/09/2025 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Inte tillgängligt
Uppskattat värde
300,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.