Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Bristol: Fetter och smörjmedel - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Förenade kungariket-Bristol: Fetter och smörjmedel

  • Tilldelat
    01/07/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: United Kingdom
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
24951000 Fetter och smörjmedel
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
732,654.58
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
DFFS/5002
Beskrivning

Greases and lubricants. Defence Fuel and Food Services (DFFS) has a requirement for the procurement and supply of a range of approximately 230 oils, lubricants, greases, additives and associated products for use in the Marine, Aviation and Ground environments. The product range will include, but will not be limited to; Engine Oils (Spark Ignition & Compression Ignition), Hydraulic Fluids, Transmission Fluids, Brake Fluids, Aviation Turbine Oils, Fuel Additives, De-icing Fluids, Coolants, Weapon Cleaning Fluids, Damping Fluids, Corrosion Preventatives, Automotive Greases, Aviation Greases, Multipurpose Greases and drums for waste product.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
732,654.58
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: BP International PLC
Postadress: Wakefield House, Pipers Way
Ort: Swindon
Postnummer: SN3 1RE
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.