Publications Office of the EU
D-Aachen: Brandfordon - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

D-Aachen: Brandfordon

  • Tilldelat
    09/08/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: DEA2D Städteregion Aachen
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34144210 Brandfordon
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
601,902.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
B03/30-402
Beskrivning

Ersatzbeschaffung eines Hubrettungsfahrzeuges.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

34144210 - Brandfordon

50110000 - Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning

50000000 - Reparation och underhåll

50112000 - Reparation och underhåll av bilar

50100000 - Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
601,902.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Metz Aerials GmbH & Co.KG
Postadress:
Ort: Karlsruhe
Postnummer: 76185
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.