Publications Office of the EU
Lieferung von Strom - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Lieferung von Strom

  • Publicerat
    16/09/2024
  • Tidsfrist
    16/10/2024
  • Anbudsöppning
    16/10/2024
  • Tilldelat
    13/12/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Niersverband Viersen
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DEA1E Viersen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09310000 Elektricitet
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
8,525,395.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
7
Upphandlingens referensnummer
100.375
Beskrivning

Lieferung von ca. 28 Mio. kWh/a elektrischer Energie für 93 Abnahmestellen des Niersverbandes für die Jahre 2027 bis 2030. Vergabe aufgeteilt auf 7 Lose.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E87989289
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.subreport.de/E87989289
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/10/2024 10:00
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.