Publications Office of the EU
Avtal om tillhandahållande av försäkringstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Avtal om tillhandahållande av försäkringstjänster

  • Publicerat
    17/07/2025
  • Tidsfrist
    19/09/2025
  • Anbudsöppning
    19/09/2025
  • I dag
    04/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
SACVL- SOCIETE ANONYME DE CONSTRUCTION DE LA VILLE DE LYON
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FRK26 Rhône
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
3
Upphandlingens referensnummer
PPP27D-53/5113/2025-021
Beskrivning

Detta samråd gäller, på SACVL:s vägnar, tecknandet av avtal som är uppdelade i följande delar: Del 1 Skador på varor - Ordinarie kontrakt Del 2 Byggförsäkring - Ramavtal med beställningsformulär för enstaka beställningar utan minimum och maximum. Kvantitet och övergripande omfattning: De berörda bygg- och anläggningsarbetena får uppgå till högst 30 000 000 euro per år. Del 3 Fordon i fordonsflottan och därmed sammanhängande risker – ordinarie kontrakt

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-securises.fr/
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.marches-securises.fr/
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/09/2025 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.