Publications Office of the EU
Polen-Połczyn Zdrój: Sophämtning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Polen-Połczyn Zdrój: Sophämtning

  • Publicerat
    15/12/2017
  • Tidsfrist
    27/12/2017
  • Anbudsöppning
    27/12/2017
  • Tilldelat
    22/01/2018
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Plats för utförande
NUTS code: PL426 Koszaliński
Köparens plats
NUTS code: PL426 Koszaliński
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90511000 Sophämtning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,047,929.29 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,950,000.00 PLN
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
MPGO.AX.P5.2017
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie poprzez proces odzysku odpadów o kodzie 19 12 12 (Inne odpady w tym zmieszane substancje i przedmioty z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11), frakcja posortownicza wytworzona w ramach mechanicznego przetwarzania odpadów, w ilości maksymalnej
a) część I – 12 500 Mg,
b) część II – 12 500 Mg.
W związku z tym, że poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich cen złożonych ofert. Zamawiający informuje, że budżecie spółki zabezpieczona została obecnie kwota 175,00 PLN netto za 1 Mg.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Postadress: Wardyń Górny 35
Ort: Połczyn Zdrój
Nuts-kod: PL426
Postnummer: 78-320
Land: POL
Kontaktperson: Robert Matysiak
Huvudadress: http://www.mpgo.pl
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
27/12/2017 09:35
Plats för utförande
CPV-kod

90511000 - Sophämtning

90513000 - Hantering av ofarligt avfall

Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.