Publications Office of the EU
D-Rostock: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

D-Rostock: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten

  • Publicerat
    04/03/2011
  • Tidsfrist
    12/04/2011
  • Anbudsöppning
    12/04/2011
  • Tilldelat
    30/05/2011
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: DE803 Rostock, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
11E0082R
Beskrivning

Einrichtung eines Ver- und Entsorgungszentrums am Universitätsklinikum Rostock, Standort Schillingallee.
Ca. 3 500 m² Nutzfläche, ca. 27 200 m³ umbauter Raum, Maler- und Lackierarbeiten 11E0082R.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
12/04/2011 13:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.