Publications Office of the EU
Ungern-Miskolc: Naturgas - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Ungern-Miskolc: Naturgas

  • Publicerat
    12/05/2018
  • Tidsfrist
    15/06/2018
  • Anbudsöppning
    15/06/2018
  • Tilldelat
    25/07/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Miskolc Holding Önkormányzati Vagyonkezelő Zrt.
Plats för utförande
NUTS code: HU311 Borsod-Abaúj-Zemplén
Köparens plats
NUTS code: HU311 Borsod-Abaúj-Zemplén
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09123000 Naturgas
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,726,000,000.00 HUF
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,095,881,384.00 HUF
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
EKR000055792018
Beskrivning

„Az ajánlatkérők részére a magyar földgáz hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű földgáz energia versenypiaci beszerzése 01.10.2018. 06:00 óra és 01.10.2019. 06:00 óra közötti időszakra vonatkozóan, teljes ellátás alapú földgáz-kereskedelmi szerződés keretében”

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ekr.gov.hu/portal/kozbeszerzes/eljarasok/EKR000055792018/reszletek
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/06/2018 12:00
Köpare
MVK Miskolc Városi Közlekedési Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft
Miskolci József úti Óvoda
MIHŐ Miskolci Hőszolgáltató Kft.
Herman Ottó Múzeum
MMJVÖ Őszi Napsugár Otthon
Miskolci Turisztikai Idegenforgalmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
MiReHu Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Miskolci Városgazda Városgazdálkodási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Miskolci Közintézmény-működtető Központ
MIVÍZ Miskolci Vízmű Korlátolt Felelősségű Társaság
Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft.
Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény
Miskolci Eszterlánc Néphagyományőrző Óvoda
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.