Publications Office of the EU
Italien-Genua: Projektövervakning och dokumentation - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Genua: Projektövervakning och dokumentation

  • Publicerat
    15/07/2022
  • Tidsfrist
    22/08/2022
  • Anbudsöppning
    23/08/2022
  • Tilldelat
    29/05/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
COMUNE DI GENOVA - STAZIONE UNICA APPALTANTE
Plats för utförande
NUTS code: ITC33 Genova
Köparens plats
NUTS code: ITC33 Genova
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71248000 Projektövervakning och dokumentation
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
9,546,977.85 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
7,615,624.23 EUR
Upphandlingens referensnummer
20963
Beskrivning

Servizio di project management della commessa (supervisione e coordinamento e monitoraggio di progettazione definitiva, esecutiva e realizzazione), direzione dei lavori (project construction management) e coordinamento della sicurezza in fase di esecuzione dei lavori di realizzazione del opera Skymetro –
prolungamento della linea metropolitana in val Bisagno

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://appalti.comune.genova.it/PortaleAppalti
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
23/08/2022 09:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
9,546,977.85 EUR
Slutligt kontraktsvärde
7,615,624.23 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: RINA CONSULTING SPA
Postadress:
Ort: GENOVA
Postnummer:
Land: ITA

Officiellt namn: MM SPA
Postadress:
Ort: MILANO
Postnummer:
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.