Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Snickeriarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Snickeriarbeten

  • Publicerat
    27/06/2023
  • Tidsfrist
    26/07/2023
  • Anbudsöppning
    26/07/2023
  • Tilldelat
    04/04/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bezirksamt Treptow-Köpenick von Berlin, SE Facility Management
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE300 Berlin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45421000 Snickeriarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
94,840.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
364,575.16 EUR
Upphandlingens referensnummer
TK 26072023-0900
Beskrivning

Bei dem Objekt handelt es sich um eine denkmalgeschützte Schule .
Das Baugrundstück, mit dem Flur 161, Flurstück 417 (Gemarkung Köpenick) befindet sich in Berlin-Köpenick OT Friedrichshagen Bruno-Wille-Straße 37, 12587 Berlin . Das Objekt liegt im Trinkwasserschutzgebiet.
Nutzer/in des Gebäudes und der angrenzenden Villa ist das Gerhart-Hauptmann-Gymnasium.
Das Schulgebäude einschließlich der historischen Einfriedung ist ein Baudenkmal.
Das Gebäude ist in den Jahren 1925 bis 1927 errichtet worden.
Das U- förmige 6 geschossige Hauptgebäude ist ein Mauerwerksbau mit Holzdachkonstruktion.
Die Maßnahmen erfolgen unter laufendem Schulbetrieb.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.meinauftrag.rib.de/public/DetailsByPlatformIdAndTenderId/platformId/2/tenderId/168525
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
26/07/2023 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
94,840.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
364,575.16 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Tischlerei Ch. Trzcinski
Postadress:
Ort: Berlin
Postnummer: 12555
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.