Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Norge-Oslo: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster

  • Publicerat
    30/12/2015
  • Tidsfrist
    15/02/2016
  • Anbudsöppning
    15/02/2016
  • Tilldelat
    12/04/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Statens lånekasse for utdanning (The Norwegian State Education Loan Fund)
Plats för utförande
NUTS code: NO Norge
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,200,000.00 NOK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
201501285
Beskrivning

The Norwegian State Education Loan Fund is holding an open tender contest for a framework agreement with a facilitator of consultancy services within IT consultancy services and project management. The aim of the framework agreement is to ensure that the Norwegian State Education Loan Fund has access to consultancy services within the following competence areas:
— System development, further development and administration of the Norwegian State Education Loan Fund's system portfolio;
— IT-security;
— IT-operations and infrastructure;
— Project management and process management.
Tenders must be submitted for facilitating consultancy services within all of the above mentioned competence areas.
The consultant facilitator shall be a complete responsible contract party for all the call-offs under the framework agreement with Norwegian State Education Loan Fund.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/02/2016 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,200,000.00 NOK
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ework Norge AS
Postadress: Øvre slottsgate 12B
Ort: Oslo
Postnummer: 0157
Land: NOR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.