Publications Office of the EU
Italien-Trieste: Underhåll av kyrkogårdar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Trieste: Underhåll av kyrkogårdar

  • Publicerat
    21/12/2022
  • Tidsfrist
    14/02/2023
  • Anbudsöppning
    15/02/2023
  • Tilldelat
    29/03/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
AcegasApsAmga S.p.A.
Plats för utförande
NUTS code: ITH44 Trieste
Köparens plats
NUTS code: ITH44 Trieste
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
98371111 Underhåll av kyrkogårdar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,010,600.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,487,286.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2212000620
Beskrivning

Realizzazione di servizi cimiteriali di sepoltura e di manutenzione in tutti i cimiteri del Comune di Trieste e di esercizio e manutenzione degli impianti di luce votiva nei cimiteri del Comune di Trieste gestiti da AcegasApsAmga per il periodo di 36 mesi, con la possibilità di rinnovo alle stesse condizioni contrattuali per ulteriori 12 mesi ad insindacabile giudizio della Committente AcegasApsAmga S.p.A.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://portal.gruppohera.it/irj/portal
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/02/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,010,600.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1,487,286.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: COOPERATIVA SOCIALE BARBARA B S.C.S,
Postadress:
Ort: TORINO
Postnummer:
Land: ITA

Officiellt namn: ITALSPURGHI ECOLOGIA Srl
Postadress:
Ort: SAN DORLIGO DELLA VALLE
Postnummer:
Land: ITA

Officiellt namn: SILVE SPA
Postadress:
Ort: FIRENZE
Postnummer:
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.