Publications Office of the EU
Slovenien-Laško: Mätningstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Slovenien-Laško: Mätningstjänster

  • Publicerat
    03/05/2023
  • Tidsfrist
    16/06/2023
  • Anbudsöppning
    16/06/2023
  • Tilldelat
    01/09/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
OBČINA LAŠKO
Plats för utförande
NUTS code: SI Slovenija
Köparens plats
NUTS code: SI Slovenija
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71355000 Mätningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
384,664.64 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
211,200.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
JN-1/2023
Beskrivning

Predmet javnega naročila je izvajanje geodetskih storitev za potrebe Občine Laško in sicer za obdobje štirih let, to je predvidoma od 1.9.2023 do 31.8.2027.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: OBČINA LAŠKO
Nationellt organisationsnummer: 5874505000
Postadress: Mestna ulica 2
Ort: Laško
Nuts-kod: SI
Postnummer: 3270
Land: SVN
Kontaktperson: občinska uprava
Huvudadress: http://www.lasko.si
Elektroniskt via:
https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=25268
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
16/06/2023 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
384,664.64 EUR
Slutligt kontraktsvärde
211,200.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: GEO STUDIO, geodetski inženiring in svetovanje d.o.o.
Postadress: Brodarjeva ulica 6
Ort: Celje
Postnummer: 3000
Land: SVN

Officiellt namn: GEODETSKI ZAVOD CELJE, d.o.o.
Postadress: Ulica XIV. divizije 10
Ort: Celje
Postnummer: 3000
Land: SVN

Officiellt namn: GEOMETRA, geodetske storitve, trgovina in svetovanje d.o.o.
Postadress: Trg Alfonza Šarha 18
Ort: Slovenska Bistrica
Postnummer: 2310
Land: SVN

Officiellt namn: GEOFOTO podjetje za geodetske in računalniške storitve d.o.o.
Postadress: Mariborska cesta 5
Ort: Slovenska Bistrica
Postnummer: 2310
Land: SVN

Officiellt namn: GEOBI, geodetske storitve, d.o.o.
Postadress: Delavska cesta 24
Ort: Šenčur
Postnummer: 4208
Land: SVN

Officiellt namn: GEOSTROKA, geodetske storitve, Miroslav Petrović s.p.
Postadress: Cesta Valentina Orožna 8A
Ort: Šentjur
Postnummer: 3230
Land: SVN
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.